העקרונות המרכזיים של איורוודה

העקרונות הם מאוד פשוטים ומבוססים על כתבים עתיקים שנקראים וודות ועל ניסיון רפואי בן אלפי שנים. 

  • העיקרון הראשון – הריפוי נמצא בנו – ואנו המטפלים הכי טובים של עצמינו.  לפי איורוודה כל המחלות, הסימפטומים והבעיות הם תוצאה של חוסר איזון בגוף או בנפש. מכיוון שהגוף והנפש אחד הם לפי איורוודה, מה שקורה לנו בגוף הפיזי משפיע על המצב המנטלי שלנו ולהפך, בעוד שהכל קורה בתוך הגוף והנפש, יש לנו בתוכנו את כל המערכות הדרושות לריפוי הבעיות הבריאותיות שקורות לנו. מערכת העיכול וחילוף החומרים, מערכת החיסון, המערכת ההורמונלית וכל המכניזם הדרוש לריפוי נמצא בנו – לפיכך אנחנו המטפלים הכי טובים של עצמינו. א. כי אנחנו יודעים ומרגישים בברור כשמשהו יוצא מאיזון ולא תמיד קל לנו להסביר זאת לגורם המטפל. ב- הגוף יודע להחלים מפציעות, חתכים, דלקות וכאבים שונים ולכן אם נהייה קשובים לו מספיק ונתייחס בזמן לסימנים המקדימים נוכל להימנע מהגורם לבעיה ולמנוע התפתחות למחלה כרונית. איורוודה דוגלת ושמה דגש רב במניעה, ולכן ברוב המקרים הטיפול יתמקד בחיזוק מערכת העיכול ודרכה חיזוק מערכת החיסון והגברת החוסן המנטלי לחיים ארוכים ואיכותיים. 
  • אז באמת השאלה שנשאלת, אם אני המרפא וכל המערכות לריפוי נמצאות בתוכי, אז למה אני חולה? ולמה אני מרגיש לא טוב עם כאלה סימפטומים? אז על כך איורוודה עונה שככל שנהיה מודעים לפקטורים הגורמים לבעיות ונימנע מהם או נאזן אותם בזמן… נוכל למנוע השתרשות המחלות בגופינו ולרפא את עצמינו מרובן. 
  • אז מהם אותם פקטורים שיכולים לגרום לנו למחלות או לסימפטומים כאלה ואחרים? 
    לפי איורוודה, כל הדברים שאנו מכניסים לגופינו מבחוץ  נקראים inputs  והם כמובן המזון שאנו אוכלים, המים שאנו שותים, האוויר שאנו נושמים והדרך בה אנו תופסים את החיים באמצעות חמשת החושים. תפיסות אלו מעובדות למחשבות רגשות ופעולות,. בעצם כל מה שמגיע מבחוץ משפיע על הגוף והנפש שלנו פנימה. ככל שנהיה מודעים יותר למה שאנו מכניסים פנימה לגופינו נוכל לשמור על בריאות טובה יותר, איכות חיים ואריכות חיים. 
  • העיקרון השני של איורוודה  – אומר שאנו חלק בלתי נפרד מהטבע, נוצרנו מהטבע ונחזור אליו בסוף ימינו. הטבע מזין אותנו, מרפא אותנו ומאפשר לנו לחיות את הטבע הפנימי שלנו באופן מרבי ומיטבי. לטבע יש את כל המשאבים הנחוצים לנו לחיים בריאים ואיכותיים, ואיורוודה נעזרת בכל המשאבים הללו בייעוץ הטיפולי. 
  • בהתאם ל core nature   של כל אחד ואחד מאתנו, מזהים אלו משאבים מן הטבע מיטיבים ואלו משאבים פחות או אפילו מזיקים, ולפיהם פועלים ובוחרים את התזונה ואורח החיים המותאמים באופן אישי.  
  • המחזור היומי של הגוף ( Circadian cycle ) מתוזמן באופן טבעי עם המחזור היומי של הטבע (יום ולילה ועונות השנה) ועל מנת לשמור על איזון בגוף ובנפש עלינו להיות מסונכרנים עם הטבע ולחיות לצידו בהרמוניה.   

אז מהו תהליך הריפוי בעצם?

  • הרעיון של איורוודה זה לממש את פוטנציאל הריפוי המצוי בגופינו באופן טבעי ולאפשר לו לפעול במיטבו.  

לתיאום פגישת ייעוץ

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם
או צרו איתי קשר ב- 054-9105809

השאירו תגובה